Szczypta inwencji receptą na udaną sesję
Ważnym elementem każdego ślubu i wesela jest zatrudnienie odpowiedniego fotografa, który uchwyci obiektywem te wspaniałe chwile. W ferworze codzienności nie mamy często czasu na dzwonienie czy jeżdżenie od studia do studia, by ostatecznie wybrać tego najlepszego fachowca. Dlatego nasz portal postanowił Wam pomóc. Macie Państwo do dyspozycji portfolia najlepszych fotografów w Waszym mieście, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.
Omówienie wszystkich szczegółów współpracy
Jeżeli wybraliśmy już tego jedynego fachowca od zdjęć, to wtedy należy omówić z nim szczegóły współpracy. Gdy chcemy, aby te zdjęcia były wyjątkowe, to bezwzględnie powinniśmy udać się na sesję plenerową. Fotografie studyjne wyszły z mody, ponieważ są pozowane i nie wyrażają spontaniczności oraz wigoru, tak przecież drzemiącego w parze zakochanych ludzi. Takie emocje z pewnością pobudzi plener. W pierwszej kolejności powinniśmy się jednak zastanowić, czy oby na pewno chcemy tą niezwykłą sesję przeprowadzić w dniu ślubu. Może to być ryzykowna decyzja, bowiem zawsze może nie dopisać nam aura.
Wybór tła na zdjęcia
Poza tym główni aktorzy spektaklu pod tytułem „wesele” nie powinni zbyt długo być poza salą biesiadną, ponieważ w końcu goście mogą się zniecierpliwić. A to nie przystoi. Dlatego lepiej taki plener zaplanować przed lub po tym ważnym dniu. Wtedy też spada z nas presja, która nam towarzyszy, a zdjęcia wychodzą wtedy zdecydowanie lepiej. Jaką przestrzeń wybrać na tło naszych zdjęć ślubnych? Popularna jest przestrzeń industrialna, a więc skwery miejskie, ulice czy zabytki, z których słynie dana miejscowość. Są też wersje dla romantyków, a więc sielskie zakątki w lesie, ławka w parku, itd. Pasjonaci wybiorą motywy i miejsca związane ze swoimi zainteresowani, a więc może to być np. stadion piłkarski dla miłośników sportu.
Płońsk i jego możliwości na ciekawe zdjęcia
Ciekawych miejsc na sesję w Płońsku jest bez liku. Nie lada atrakcją dla poszukujących tła fotografii w postaci zabytku architektonicznego mogą być: zespół pokarmelicki, czyli kościół pw. św. Michała i budynek byłego klasztoru z XVI w. oraz dzwonnica z II poł. XIX w., pozostałości XI –wiecznego grodu zwanego obecnie Górą Kawałkowskiego, dwór z XIX w., więzienie (obecnie Areszt Śledczy) z końca XIX w., a także domy i kamienice z XIX w. Historyczną ciekawostką naszego miasta jest fakt, iż na przełomie XVII i XVIII wieku Płońsk był jednym z największych ośrodków polowania na czarownice w Polsce.
Jeszcze więcej atrakcji
Bardzo interesującym motywem na sesję może stać się wędrówka Turystycznym Szlakiem Sienkiewiczowskim. Oprócz obejrzenia kącika poświęconego pisarzowi i lektury bogatego zbioru jego dzieł w Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Henryka Sienkiewicza, możemy wybrać się także na spacer Alejką Oleńki w parku w Poświętnem. To bardzo ciekawy motyw na wykorzystanie w takiej serii zdjęć różnych rekwizytów związanych choćby z Trylogią autorstwa tego wielkiego pisarza.
Autor: Paweł Hetnał