Ślubna sesja bez zbędnej presji
Dlatego tak ważny jest udział w tej uroczystości fotografa, który utrwala te niepowtarzalne momenty. Warto więc zatroszczyć się o najlepszego specjalistę w tej dziedzinie. Jak dokonać słusznego wyboru?
Właściwe podejście do pracy
Dobry fotograf ma odpowiednie wyczucie podniosłości i wyjątkowości chwili, którą trzeba zawrzeć w obiektywie aparatu. Najlepiej ten aspekt zbadać, oglądając galerię internetową, bądź wykonane przez fachowca albumy. Trzeba też zapytać potencjalnego fotografa jakim sprzętem dysponuje. Jeżeli zdecydujemy się na sesję plenerową, to warto podpowiedzieć wybranemu specjaliście, jakie mamy preferencje w tym względzie. Można się zdecydować na coś szalonego, coś co będzie niekonwencjonalne i niespotykane. Jeżeli zabraknie nam w tej materii inwencji, to możemy się zdać na kreatywność fotografa, który z pewnością ma w zanadrzu coś interesującego.
Termin inny niż wydarzenia
Jeżeli planujemy urozmaiconą sesję „w terenie”, to nie powinniśmy jej odbywać w dniu ślubu, bowiem nie wypada nazbyt długo czekać na siebie gościom weselnym. Dlatego wiele młodych par decyduje się na plener w terminie późniejszym, bądź poprzedzającym ślub. Wtedy bez zbędnej presji i niezależnie od warunków atmosferycznych możemy udać się w dowolnie wybrane miejsce.
Malownicze miejsca Grodziska Mazowieckiego
W Grodzisku Mazowieckim nie brak miejsc, które są dogodnymi dla wykonania takiej sesji. Na początek plenerowej wyprawy warto wybrać się do pobliskiego Chlebnia, gdzie znajduje się wczesnośredniowieczne grodzisko, zwane przez lokalnych mieszkańców "Szwedzkimi Górami". Miejsce to jest pozostałością po osadzie obronnej, która była najprawdopodobniej była siedzibą rycerską. Bardzo efektowanie prezentuje się Dwór Skarbków, wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku. Inną perełką architektoniczną Grodziska jest Willa Foksal. Została ona wybudowana przez rodzinę Mokronoskich w połowie XIX wieku. Jej niezwykłość polega na tym, że jej architektoniczny kontur ma przypominać kształtem lokomotywę. Kolejnym pięknym tłem dla zdjęć ślubnych mogłaby być inna willa – "Kaprys". Budynek ten powstał w 1886 roku. W jego otoczeniu znajduje się stara powozownia oraz zabytkowy park ze stawem i rzeźbami.
Dla lubiących miasto i przyrodę
Jeżeli wolimy scenerię miejską, to idealnym miejscem mógłby być pasaż na ulicy 11 listopada, z licznymi skwerami zieleni, ławeczkami i ozdobnym oświetleniem. Znakomicie prezentuje się też dworzec PKP, który wykonany jest w stylu dworkowym, a powstał on w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Wokół miasta można przebierać w ciekawych zakątkach, które urzekają pięknem przyrody. Cztery kilometry od miasta, we wsi Adamowizna znajdują się dawne młyńskie stawy otoczone niewielkimi pagórkami porośniętymi lasem. Ten uroczy zakątek od dziesiątków lat zwany jest "Chełmońszczyzną" - nazwa ta pochodzi od nazwiska właścicieli stojącej nad stawem willi, wybudowanej w stylu polskich dworków, w której mieszkał dr Adam Chełmoński, lekarz - młodszy brat znanego malarza.
Autor: Paweł Hetnał