Plenerowe wyzwanie ślubne
Jeśli jednak nie będziemy na tym polu oszczędzać, to możemy przebierać w ofertach całych tabunów reklamujących się różnorako fachowców. Jak wybrać tego odpowiedniego fotografa, który utrwali swoim obiektywem nasz ślub?
Wnikliwa analiza usługi
Po pierwsze powinniśmy przejrzeć co najmniej kilkadziesiąt zdjęć danego fotografa. Możemy to zrobić za pośrednictwem internetu lub udać się do studia fachowca. Tam możemy „na żywo” przekonać się jakim sprzętem dysponuje dany fachowiec i porozmawiać z nim osobiście o naszych oczekiwaniach względem jego pracy. Jeżeli zdecydujemy się na sesję plenerową, to warto poinformować fotografa do jakich miejsc chcielibyśmy się udać i kiedy.
Sesja ślubna a czas
A czas jest niezwykle istotny gdy sesję zaplanujemy sobie w dniu ślubu. Takie rozwiązanie powinno jednak być ostatecznością. Martwimy się wtedy niepotrzebnie o swoje odświętne stroje, a także wisi nad nami zbędna presja czasu. Goście weselni przecież nie będą czekać na nas w nieskończoność. Dlatego wypad w „teren” warto zaplanować przed lub po tym wyjątkowym dniu. Możemy wtedy udać się w kilka miejsc, nawet bardzo odległych i bez zbędnych skrępowań oddać się wirowi spontaniczności. Taka decyzja z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość fotografii ślubnych, które przecież będą nam towarzyszyć przez kolejne dziesięciolecia.
Walory przyrodnicze Zielonek
Interesujących miejsc na wykonanie ów sesji nie brak w podwarszawskich Zielonkach. Na terenie miasta znajduje się poligon wojskowy, zajmujący niemal 3/4 powierzchni gminy. Za odpowiednim zezwoleniem, możemy uzyskać niesamowity efekt naszych zdjęć, za tło obierając sobie obiekty wojskowe. Natomiast połowę powierzchni terytorium miasta stanowią kompleksy leśne. Lasy te obfitują w niespotykane pomniki przyrody (m.in. 78 dębów szypułkowych). Przez miasto to płynie również rzeka Długa, która w swym leniwym nurcie tworzy interesujące meandry, które to mogą być uroczym zakątkiem na romantyczne ujęcia. Skarbem miejscowej architektury jest z pewnością neogotycki kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo efektownie prezentuje się również budynek Domu Pomocy Społecznej z 1902 r. Obiekt ten usytuowany jest na wydmie, a dookoła niego rozciąga się park z niezwykle urokliwym stawem.
Autor: Paweł Hetnał